Абсолют Ком публикует статью
286
Анонс:
Верховна Рада прийняла закон про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті (№ 1558-1) за курсом на момент їх отримання.

Рада прийняла закон про реструктуризацію валютних кредитів

Верховна Рада прийняла в остаточному третьому читанні законопроект про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті (№ 1558-1) за курсом на момент їх отримання.

За цей законопроект на засіданні у четвер ввечері проголосувало 229 депутатів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як повідомлялося, видача валютних кредитів населенню в Україні була припинена в червні 2009 року, коли офіційний курс гривні становив близько 7,61 грн/$1. Проте пригнічує їх обсяг був виданий до кризи 2008 року за курсом близько 5 грн/$1. Позичальників приваблювала низька ставка за валютними кредитами: наприклад, обслуговування кредиту в доларах під 10% річних за вісім років коштувало вдвічі дешевше гривневого кредиту під 20% річних.

Під тиском валютних позичальників, які заявляють про неможливість обслуговувати свої кредити після девальвації гривні, офіційний курс якої сьогодні становить 21,02 грн/$1, в Раду був внесений законопроект про примусову конвертацію всіх споживчих кредитів за курсом на день їх оформлення без обмеження суми заборгованості.

Депутати 10 квітня 241-ма голосами підтримали прийняття законопроекту в першому читанні, а 21 травня 227-ма голосами у другому читанні, проте лідерові найбільшої фракції "Блок Петра Порошенко" Юрію Луценку і спікеру Володимиру Гройсману вдалося відстояти перенесення його остаточного прийняття на третє читання.

Для того, щоб законопроект набув чинності, він повинен не тільки бути проголосований, але і підписаний Президентом, а згідно з Меморандумом з МВФ, Президент зобов'язався ветувати закон про реструктуризацію валютних кредитів у випадку його прийняття парламентом.

Раніше міністр фінансів України, відзначала, що в Україні 70 тис. боржників за валютними кредитами. Згідно з даними НБУ за перший квартал 2015, портфель валютних кредитів фізосіб, який тримають платоспроможні банки складає в еквіваленті національної валюти 53,2 млрд грн.

Нацбанк неодноразово зазначав, що питання реструктуризації вирішуються безпосередньо самим кредитним договором між позичальником і кредитором. Регулятор побоюється, що примусова конвертація за старим курсом 5,05 грн/$ буде мати руйнівний характер для всієї фінансової системи.

"Якщо всі кредити, надані фізичним особам-резидентам в іноземній валюті, конвертувати в гривню за курсом 5,05 грн/$, то банківська система понесе збитки в сумі, що перевищує 100 млрд грн", — зазначають у Нацбанку.

Улучшить сайт Соцсети